Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Objawy Uzależnienia - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Objawy Uzależnienia

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Marek 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Moderators

Napisano 16 czerwiec 2011 - 23:28

Dla mnie pierwszym wyraźnym sygnałem był niesamowity kac-gigant. Często pytałem kumpli jak to u nich jest. Oni nie mieli takiego poczucia winy glątwy,-wypili trochę wody i po sprawie. Ja miałem cierpienie i nierozumienie dlaczego oni mogą pracować a ja umieram

Alkohol i inne moje uzależnienia dawały mi złudzenie, że wszystko jest w porządku!!!

Nigdy nie wiesz, od czego jesteś uzależniony, dopóki sobie tego nie odmówisz.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Kuba 

• PipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 17 czerwiec 2011 - 15:17

tak , zgodzę się,że to umieranie po piciu dnia poprzedniego to masakra. Dziś wiem że to objaw choroby że picie na kaca to również objaw uzależnienia a najgorsze w tym wszystkim było to, że mówiłem sobie " od jutra to już ani kropli" i jutro znowu kac i betoniara cierpienia kręciła się na maxa.
www.terapie.net.pl

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   ~gabriel 

• PipPipPip

Napisano 26 czerwiec 2011 - 18:57

Planowanie picia w wolnych chwilach, weekendach, urlopach, takich w których możesz sobie na to pozwolić bez szkód dla pracy, rodziny, obowiązków. Z czasem planujesz takie wolne chwile coraz częściej i wyczekujesz ich z niecierpliwością. Potem ot tak, w między czasie, lekko i niewinnie. I pierwszy wybór pomiędzy sięgnięciem po alkohol, pracy domowej, zawodowej czy innemu obowiązkowi. Wybierasz alkohol. To pierwsza czerwona lampka. Z czasem najczęściej alkohol pojawia się w chwilach przeżywania mocnych emocji, nie istotne czy smutku i żalu czy radości i fascynacji. Delirium atakuje tak po stypie jak i weselu :) Gdy na następny dzień po zatruciu się alkoholem trzęsą ci się ręce, pocisz się, drżysz od wewnątrz, nie potrafisz się skoncentrować, zaplanować pewnych zadań domowych czy zawodowych, jesteś drażliwy, nerwowy, niecierpliwy i myślisz o "jednym piwku" na kaca - to zapieprzaj do poradni uzależnień.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Jarek Dz 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 08 styczeń 2012 - 20:21

Piosenka jest zespołu którego styl mi nie odpowiada ale tekst, szczególnie środkowa część tak się nieraz czułem na kacu

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1