Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Alkohol Oszukuje - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Alkohol Oszukuje

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Moderators

Napisano 12 kwiecień 2015 - 19:06

Zabija lokomotywa, nie ostatni wagon - brzmi jeden z popularnych sloganów funkcjonujących w AA.
Uświadamia on mechanizm destrukcji uruchamianych u alkoholika pierwszą wypitą dawką alkoholu.

Zrozumienie tego mechanizmu to często kluczowe odkrycie dla alkoholika, który zaczyna trzeźwieć.
Przecież ja przez wiele lat popijając, uważałem, że kolejny raz wypiję tylko jeden-dwa drinki,
jedno-dwa piwa i na tym poprzestanę. I mimo że setki razy mi się to nie udawało, ja z uporem maniaka
podejmowałem kolejną próbę skontrolowania ilości wypijanego alkoholu.

Najpierw człowiek bierze do ręki kieliszek, potem kieliszek bierze do ręki drugi kieliszek, potem kolejne
kieliszki dobierają się nawzajem, aby w końcu ten kolejny, nie wiadomo który, wziął do ręki człowieka...
Gdyby alkoholik widział, który z wypijanych drinków spowoduje u niego trwałe, fizyczne uzależnienie,
na pewno by go nie wypił! Dlatego właśnie alkoholizm został uznany za chorobę, bo nie zdiagnozowano ani
jednego przypadku pacjenta, który zaczynał pić po to, aby się uzależnił od alkoholu i z tego powodu chciałby
się zdegenerować, ciężko chorować. Wręcz przeciwnie - przez wiele lat traktuje on alkohol jako lekarstwo!

Takie jest właśnie oszukańcze działanie alkoholu - pokazuje się jako przyjazny, pomocny w radzeniu sobie
konsumenta ze stresem, samotnością, chorymi emocjami. A w rzeczywistości jest silnym depresantem, potęgującym
wszelkie problemy i tworzącym nowe. Daje złudzenie miłości, radości, braterstwa z innymi ludźmi, odbierając
je stopniowo swojemu wiernemu konsumentowi.

Uwaga! Alkohol oszukuje! Taki tekst winien znaleźć się moim zdaniem na każdej butelce alkoholu, w widocznym
miejscu w każdym barze. Ale o tym niestety osoby uzależnione dowiadują się dopiero na terapii.
(17)

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mal.kaz 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 12 kwiecień 2015 - 21:14

Alkohol dodawał mi pewności siebie, odwagi, pomagał w trudnych chwilach,radzić sobie z emocjami, dodawał zapału i sił.
Jak błędne było moje rozumowanie okazało się po wielu latach mojego pijaństwa. Zostałem oszukany, wszystko co złe wydarzyło się w moim życiu miało związek z nadużywaniem alkoholu. W niczym mi nie pomógł ani nic za mnie nie załatwił. Wszystkie klęski i nieszczęścia w moim życiu nie były jakąś karą Bożą, tak też myślałem, tylko efektem mojego pijaństwa, alkohol tylko pogłębiał moje problemy i był sprawcą nowych.
Dziś wiem, że właśnie ten pierwszy wypity kieliszek był początkiem kolejnego ciągu alkoholowego.
Tej gorzkiej prawdy doświadczyłem na sobie, na Mitingach usłyszałem wiele wypowiedzi potwierdzających ten fakt. Alkohol Oszukuje!!!.
Pogody Ducha.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1