Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Czy Bez Alkoholu Życie Może Być Normalne - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Czy Bez Alkoholu Życie Może Być Normalne Jak pojmuję normalność życia bez alkoholu lub innych uzywek

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 23 luty 2015 - 21:08

12 lat temu bez żalu rozstałem się z alkoholem. I muszę przyznać, że przez większość czasu czuję się zupełnie normalnie wśród "normalnych ludzi", to znaczy takich, którzy korzystają z alkoholu.
Kiedyś jako bardzo młody człowiek byłem zafascynowany ludźmi, którzy nadużywali alkoholu lub innych środków zmieniająch świadomość.
Dziś sam jestem muzykiem, wydawać by się mogło, że jeśli ktoś, kto ma artystyczną duszę, kiedyś lubił smak i działanie alkoholu, to po rozstaniu z nim przynajmniej będzie czuł jakiś żal lub tęsknotę, nostalgię... U mnie to na przestrzeni lat pojawiło się tylko kilka razy.
Gdy osoby bliskie lub moi przyjaciele spożywają alkohol, nie czuję, aby mi tego brakowało, nie czuje sie od nich inny dlatego że nie piję.
Moje życie bez alkoholu jest zupełnie normalne, spożywanie alkoholu nie musi być wytyczną normalności. Chciałbym dowiedzieć się co myślą inni na ten temat

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Marek 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Moderators

Napisano 23 luty 2015 - 22:12

Rzeczywiście tak jest. Życie normalne dla mnie to życie na trzeźwo. Własnie codzienność, dbałość o siebie i innych, brak pośpiechu, zastanawianie się nad swoim postępowaniem itp., doje mi poczucie normalności. Gdy piłem chaos był moją normalnością. Akceptuję wybory innych, ale też otaczam się ludźmi którzy potrafią szanować moje wybory. Nie jestem inny. Jestem trzeźwy ale gość, a nawet półtora gościa.

Alkohol i inne moje uzależnienia dawały mi złudzenie, że wszystko jest w porządku!!!

Nigdy nie wiesz, od czego jesteś uzależniony, dopóki sobie tego nie odmówisz.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 24 luty 2015 - 00:39

Dokładnie tak jest-gdy się pije chaos jest normalnością... Ja czasem zastanawiam się mimo wszysko nad podejściem ludzi którzy umieją korzystać z alkoholu-mam wielu przyjaciół którzy nie szukają w tym napoju chaosu-traktują właśnie alkohol jak zwykły napój. Ja miałem wręcz odwrotnie. Popijałem w bardzo młodym wieku, i szukałem tego chaosu. A co dziwniejsze chciałem aby ten chaos był moja normalnością. Nie wiem do dziś z czego to sie brało, ponieważ w mojej rodzinie mialem dobre wzorce-nie było alkoholu w domu. To się rozwinęło samo, w bardzo młodym wieku, lecz na szczęście trwało to krótko. Więcej lat zajęło natomiast powrót do normalności, poczucie normalnosci. Przez pierwsze 3 lata od zaprzestania picia mialem w glowie chaos, naklado sie na to jescze dorastanie itp. Ale warto bylo, bo w AA mozna sie nauczyc normalnosci

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1