Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Terapie Lekowe - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Terapie Lekowe Terapie Od Nadużywania Leków

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Marek 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Moderators

Napisano 30 marzec 2012 - 18:16

Z uzależnieniem od leków psychotropowych mam do czynienia od wielu lat. Gdy pierwszy raz byłem na terapii od alkoholu, nikt mnie nie zapytał a jak tam leki. Nie wiem czy przyznał bym się wówczas, ale wiem, że już wtedy potrafiłem zwłaszcza na kacu i poczuciu winy zażywać duże ilości leków oczywiście niezgodnie z zaleceniami lekarzy. Długi czas nie piłem ale leki zacząłem zażywać systematycznie. Problemy zaczęły się wtedy, gdy zwielokrotniłem dawki przyjmowanych leków i osiągnołem stan taki jak po działaniu alkoholu czy też narkotyków. Chętnie przyznawałem się do alkoholizmu ale do lekomani niechętnie. Kolejna terapia i kontakt z terapeutami w Koninkach uzmysłowiła mi mój problem. Dobrze jest mieć kontakt z ośrodkiem terapii, gdzie rozumie się, że lekomania to takie samo uzależnienie jak alkoholizm czy hazard.

Alkohol i inne moje uzależnienia dawały mi złudzenie, że wszystko jest w porządku!!!

Nigdy nie wiesz, od czego jesteś uzależniony, dopóki sobie tego nie odmówisz.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1