Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Uzależnienie Emocjonalne- Początek Choroby - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Uzależnienie Emocjonalne- Początek Choroby

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Marek 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Moderators

Napisano 30 marzec 2012 - 17:07

Na pierwszej mojej terapii miałem wrażenie, że o niczym innym nie gadają tylko o emocjach.
Nie zgadzałem się z tym, denerwowały mnie zadania na temat: co czuję, jak to mogę nazwać inaczej i co u tym momencie czuję.
Leki, alkohol, narkotyki to substancje zmieniające świadomość. Pozwalają one widzieć to co nas otacza w jaśniejszych barwach, sprawiają, że doznaje się ulgi.
Niestety ta ulga jest iluzją pozwalającą wyobrazić sobie, że w życiu człowieka coś zmieniło się na lepsze. Problem pozostaje, ale człowiek czuje się znacznie lepiej.
Zaczyna więc coraz częściej sięgać po substancję, która ma tak dobroczynne skutki. W dodatku obraca się on w takiej grupie ludzi, która tej substancji używa.
Jest więc akceptowany, gdy postępuje tak samo jak jego najbliższe otoczenie.

Wszystko to stanowi tło, na którym dochodzi do emocjonalnego uzależnienia od alkoholu, leku, narkotyku czy zachowania !!!

Uzależnienie jest potrzebą systematycznego używania jakiejś substancji lub zachowania zmieniającego świadomość.
Może to być lek,alkohol, dopalacz, narkotyk, hazard, seks, częste wpadanie w złość, siedzenie przed Internetem itp.

Warto więc wiedzieć, że uzależnienie emocjonalne jest pierwszym etapem choroby.

Alkohol i inne moje uzależnienia dawały mi złudzenie, że wszystko jest w porządku!!!

Nigdy nie wiesz, od czego jesteś uzależniony, dopóki sobie tego nie odmówisz.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   boogi 

• Pip
  • Grupa: Members

Napisano 12 lipiec 2013 - 10:31

Mądre słowa, widziałam się ostatnio z koleżanką, która jest teraz w klinice na leczeniu, mówiła podobnie. Że wiele rzeczy zaczyna sie w naszym umyśle i zapewne w nim kończy. :unsure:

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1