Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Legalne "dragi" - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
 • Nie możesz napisać tematu
 • Nie możesz odpowiedzieć

Legalne "dragi"

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Aska Kozle 

 • PipPip
 • Grupa: Members
 • Postów: 22
 • Rejestracja: 08-maj 11
 • LocationKędzierzyn-Koźle

Napisano 29 lipiec 2011 - 03:59

Każdy na pewno zdaje sobie sprawę z istnienia narkotyków oraz z tego, że są one coraz bardziej powszechne. Jednak zwykle wydaje nam się, że sprawa ta bezpośrednio nie dotyczy nikogo z naszej rodziny czy znajomych. Jesteśmy przekonani, że narkotyki są obecne tylko w dużych miastach, a gdyby nawet nasze dzieci chciały spróbować - to przecież ich na to nie stać.
Niestety, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak szybko na rynku narkotykowym pojawiają się nowości, które są tanie, łatwo dostępne i łatwe w zażywaniu..

Narkotyzowanie się nie zawsze musi oznaczać, że towar otrzymany został od dilera.
Pomysłowość młodych ludzi nie zna granic, jeśli chodzi o spróbowanie czegoś, co jest zakazane lub chęć zaimponowania kolegom.


Pare dni temu czytałam w gazecie ze wsrud mlodzierzy modne i " na topie" jest wąchanie gazu do zapalniczek.
Dla mnie jest to rowne DOPALACZOM ktore byly wielkim "hitem" przez dlugi czas.

Jak to jest ze w kazdym miescie a nawet wiosce byly sklepy gdzie mozna bylo legalnie kupic dopalacze ktore doprowadzily do wiekszej ilosci zgonow mlodych ludzi niz zrobily to normalne dragi !

Polska jest wielce przeciwna legalizacji chocby Marihuany bo nie mowie tu o ciezkich dragach a pozwolila na to by mlodzi ludzie mogli kupowac legajnie nie muszac pokazywac nawet dowodu osobistego srodki ktore w wiekszosci byly uznawane jako nawóz do kwiatkow !!


Gaz do zapalniczek

W Polsce, tak jak i w innych krajach, po ten rodzaj "narkotyków" najczęściej sięgają dzieci i młodzież.

Łatwa dostępność do wziewnych środków odurzających bierze się z dwóch powodów:

większość z nich jest legalna i w związku z tym pozostaje w ciągłej sprzedaży,
cena ich jest relatywnie niska w stosunku do innych substancji odurzających !!

Wiele produktów, w które zaopatrzone jest każde gospodarstwo domowe zawiera rozpuszczalniki mogące służyć jako środki odurzające.

Działanie fizjologiczne

Tak zażywane substancje chemiczne już po kilku głębokich wdechach (w ciągu kilkunastu sekund) przedostają się do układu krwionośnego, a następnie powodują gwałtowne uczucie euforii.
Większość ze stosowanych w ten sposób środków powoduje zburzenia świadomości, które charakteryzują się:

euforią z tendencją do fantazjowania
omami i halucynacjami
zamglonym widzeniem
dzwonieniem w uszach i nadwrażliwością na światło

Właściwości uzależniające

Oprócz wysokiego ryzyka uzależnienia psychicznego lotne środki odurzające mogą powodować w niektórych przypadkach uzależnienie fizyczne, którego wyrazem są objawy zespołu abstynencyjnego.
Pobudzenie, drażliwość, zaburzenia snu i utarta łaknienia - to objawy zespołu abstynencyjnego, pojawiającego się u niektórych uzależnionych. Objawy te szczególnie dotyczą długotrwałego nadużywaniu toluenu.

JAKIE JEST WASZE ZDANIE NA TEN TEMAT ?
Pamietaj, jaki pokój może byc w ciszy.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Aska Kozle 

 • PipPip
 • Grupa: Members
 • Postów: 22
 • Rejestracja: 08-maj 11
 • LocationKędzierzyn-Koźle

Napisano 29 lipiec 2011 - 04:23

W ciągu ostatniego roku w prasie i Tv pojawiło sie wiele doniesień na temat tzw. "dopalaczy" Czy jednak wiadomo naprawde, co to są dopalacze?
To termin nieposiadajacy charakteru naukowego.
Początkowo uzywano go potocznie, dla nazywania grupy różnych substanji lub ich mieszanek o rzekomym bądz faktycznym działaniu psychoaktywnym nie znajdujacych sie na liscie substancji kontrolowanych przepisami ustawy o przeciwdzialaniu narkomani. !
Pamietaj, jaki pokój może byc w ciszy.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Bodzio Irtuir 

 • PipPip
 • Grupa: Members
 • Postów: 19
 • Rejestracja: 10-grudzień 14

Napisano 25 luty 2015 - 14:48

Dopalacze Są Jak Skrytobójcy, Wiadomo, że zabija, ale nie wiadomo co dokładnie i w jakim Momencie może to nastąpić, Każdy jest odporny na pewne substancje w inny sposób, Dlatego niektórzy przedawkowują szybciej, niektórzy wcale... Dopalacze, Silnie uzależniają, Haj po Nich jest za każdym razem Taki Sam, Jeśli pali się oczywiście jeden gatunek, pod jakąś tam Swoją Nazwą, Oczywiście ich działanie przestaje być wystarczające i trzeba zwiększać Dawki, częstotliwość Palenia. Każdy z Dopalaczy Może stać się ogólnodostępny już tego samego dnia kiedy go Delegalizują, Wystarczy Dodać pewnego środka Który zmienia nieznacznie wiązania chemiczne i już jest Legalny ponownie, mimo że w działaniu nie zmienił się prawie w ogóle.
Z Dopalaczami Walka Jest Pracą Kopciuszka Masochisty, To jest machina która Sama się nakręca, sprzedaż, dostępność, w każdym momencie każdy normalny człowiek może Zamówić Sobie Dopalacze po których z opisu wie Mniej więcej jak będzie się czuł, Wszystko jest w internecie.. Dopalacze Są w Różnych postaciach, za równo w proszkach które dosypuje się do Tytoniu i Kopie Nie wiadomo jak mocno.. Inna postać to proszek do wciągania nosem, reszta raczej do Palenia, choć teraz nie wiem co tam wymyślają, Ponoć są też takie jak LSD listek na język.. Nieraz używałem dopalaczy, nie raz byłem świadkiem utrat przytomności, jakiegoś normalnego poziomu świadomości... To jest Straszne, Haj Jest Okrutny, ale równocześnie coś w nim jest żę chce się więcej i więcej i więcej.. Bardzo Silnie uzależnia, Dlatego potem jest wszystko jedno co się ćpa... Chce się Tylko tych stanów. Dopalacz też często przez to że jest legalny, to w głowie uzależnionego chłopaczka jest podwójnie trudno się uwolnić, poprzez wypracowane Systemy Tłumaczenia Sobie, że skoro jest legalne i nie jest Narkotykiem, To jest OK! Bo też mówi się że Dopki to Dopki, a nie narkotyki.. Tylko Chemia. Smutne, lecz prawdziwe.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   debil 

 • Pip
 • Grupa: Members
 • Postów: 2
 • Rejestracja: 04-styczeń 17

Napisano 06 styczeń 2017 - 03:25

2 razy chyba nie trafiłem bupromorfiną w kabel ,jakie są objawy i skutki. prosze o pomoc

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   debil 

 • Pip
 • Grupa: Members
 • Postów: 2
 • Rejestracja: 04-styczeń 17

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:37

chyba nie trafiłem igła w żyłę, bo mi lekko spuchła ręka i miejscami sinieje prób byłó kilka, zastrzyk był z buprenorfiną (subotex) .są takie plamki,kropki sine w kilku miejscach tam gdzie się wkłówałem.wszystko miałem sterylne to było pierwsze tego typu doświadczenie. w moim zyciu bardzo się boje mam 25 lat proszę o pomc

Udostępnij ten temat:


Strona 1 z 1
 • Nie możesz napisać tematu
 • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych