Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Do Przyjaciela - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

• 4 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Do Przyjaciela

#41 Użytkownik nie jest zalogowany   tadeusz 

• PipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 02 lipiec 2014 - 00:13

czy ja juz zaczelem krzyczec

#42 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 04 lipiec 2014 - 08:48

https://www.youtube....d&v=h0G1Ucw5HDg

#43 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 30 lipiec 2014 - 14:50

Rudolf Steiner-"Poslannictwo Archaniola Michala"

"Musimy pamietac, ze gdy pragniemy powaznie mowic o swiecie duchowym, to zawsze mamy mozliwosc patrzenia na to, co jako objawienia mocy duchowych przejawia sie tu, na swiecie fizycznym.(...)

(...)Czlowiek moze odnalesc sile wewnetrzna, jakiej potrzeba, zebysmy uswiadomili sobie, ze czlowiek jest istota pozazmyslowa , a czasteczki materialne wskazuja nam jedynie gestem zewnetrznego, mineralnego swiata:

"Tu jest czlowiek"

Droga Archaniola Michala prowadz ludzkosc do duchowosci.

#44 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 02 sierpień 2014 - 20:42

my ludzie jestesmy opanowani przez trzy warstwy swiadomosci:

Pierwsza jest nasza swiadomosc wyobrazen, w ktorej zawsze zyjemy podczas dnia;

druga jest swiadomosc imaginacji;

trzecia jest swiadomosc inspiracji,ktora znajduje sie gleboko w dole,ktora jest w nas czynna, ale ktorej w zwyczajnym zyciu nie poznajemy.

"Odczuwasz, jaki wlasciwie powinien byc swiat, ale ten swiat nie jest taki, jest inny"

-----------

Czlowiek wchodz w byt fizyczny poprzez narodziny.

Przynosi ze soba to, co w jego myslach i odczuciach jest wynikiem poprzedniego zycia ziemskiego.

"Przez to, ze zyje wraz z innymi ludzmi, zostaje swiadomie lub nieswiadomie wychowany w pewnym okreslonym mysleniu.

Powstaja we mnie mysli.

Poprzez narodzenie i wychowanie dochodze do pewnego sposobu wyobrazenia.

Jednak rownoczesnie przypatruje sie zewnetrznemu otoczeniu i odczuwam, ze moje myslenie moj sposob wyobrazania nie pasuja do otaczajacego mnie swiata zewnetrznego".

#45 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 03 sierpień 2014 - 09:33

"Wasza praca wypełni dużą część waszego życia i jedynym sposobem, aby być naprawdę usatysfakcjonowanym, jest robienie czegoś, w co wierzycie, że jest czymś wielkim. Jedynym sposobem na robienie wielkich rzeczy jest robienie czegoś, co się kocha. Jeśli jeszcze tego nie znaleźliście - szukajcie dalej. Nie idźcie na kompromisy. Jak w wielu przypadkach, serce powie wam, kiedy to znajdziecie. Jak w każdym dobrym związku, będzie coraz lepiej wraz z mijającymi latami. Więc szukajcie, aż znajdziecie. Nie idźcie na kompromisy." ~ Steve Jobs

#46 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 09 sierpień 2014 - 19:45

"Patrzycie w plomien. Zamykacie oczy i macie wtorny obraz, ktory gasnie w podzwieku. Czy jest to proces wylacznie subiektywny?

W eterze wszechswiata oznacza to obiektywny proces. W eterze wszechswiata odciskacie obraz, ktory odczuwacie jako pobrzmiweajacy obraz wtorny.

To nie jest wylacznie proces subiektywny, to jest proces obiektywny..

Widzicie, macie tu obiekywne dzianie sie;(...)

Gdy stane naprzeciw czlowieka i mowie, ze powiedzial to, wzglednie tamto, co moze byc prawda, wzglednie nieprawda, to jest to osad, a wiec moralne albo intelektualne dzialanie wewnetrzne, ktore dzwieczy tak samo jak plomien.

To jest obiektywny proces wszechswiata.

Kiedy o waszym bliznim myslicie cos dobrego, ma to wydzwiek w eterze wszechswiata jako obiektywny proces;: kiedy myslicie cos zlego, to tez ma wydzwiek jako proces obiektywny.

Waszych spostrzezen dotyczacych swiata, a takze waszych osadow nie mozecie zamknac w waszej izdebce, choc uwazacieto za sprawe zwiazana walacznie z waszym nastawieniem, lecz w rzeczywistosci jest to obiektywny proces swiata.(....)

Zyjemy w innej atmoswerze, w innym kregu swietlnym niz nasze dusze we wczesniejszych ziemskich reinkarnacjach.

Chodzi o to, aby uczyc sie poznawac to, co jest zewnetrznie materialne jako cos duchowo-duszne."

#47 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 09 sierpień 2014 - 19:48

"Jeżeli nie rozwijamy w sobie przenikającego nas do głębi poczucia, że istnieje coś wyższego aniżeli my sami, to nie znajdziemy w sobie również sił, by rozwinąć się ku czemuś wyższemu."

#48 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 15 sierpień 2014 - 15:11

"Nasza Karma jest przezywana najpierw ponadziemsko przez Serafiny, Cherubiny i Trony.(...)

To, co przezywamy jako nasza karme ,Serafiny, Cheruniny i Trony przezywaja najpierw w boskim bycie i w ten sposob osiagnieta zostaje suma sil formujacych nasza karme.(...)

Tak przezywamy byt swer planetarnych.(...)

Sami w sobie przezywamy to.czym zawinilismy swiatu naszymi dawnymi czynami.(...)

Ludzie zstepujacy na Ziemie poprzez narodziny staja sie dziecmi, dorastaja i wioda zycie z takim czy innym losem, cieszac sie, tworzac, pracujac, posiadajac takie czy inne umiejetnosci.

Historyczne zycie ludzi w biegu czasu sklada sie przeciez z umiejetnosci, z czynow ludzi, z mysli i odczuc ludzkich.

Ale wszyscy ludzie, ktorzy wkraczaja w zycie ziemskie, przeszli przez wczesniejsze zywoty ziemskie, w ktorych, to co ziemskie, przezywali w nieco inny sposob, w inny sposob ksztaltowali to, co zemskie.

We wszystkich kolejnych ziemskich zyciach Maja znaczne skutki wczesniejszych zywotow ziemskich.

Jednak caly ten zwiazek mozemy zrozumiec tylko wtedy, gdy spogladamy rowniez na okresy zycia miedzy smiercia a nowym narodzeniem."

#49 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 16 sierpień 2014 - 19:46

"Kazde rozwazanie karmiczne bedzie profanacja , gdy przyjmie sie je w nastroju, ktory wynika z dzisiejszej kultury, z dzisiejszej cywilizacji, dzisiejszej szkoly itp.

Przyjecie w dusze rozwazan karmicznych powinno nastepowac w oparciu o nastroj swietosci. o nastroj skupienia i naboznosci.(...)

Nieugiety filister moze ignorowac to wszystko, on ma rowniez swoje ludzkie prawo, a nawet zgodnie ze swoja Karma ma prawo byc zatwardzialym filistrem.

Ale dociera on do prawdy tylko do pewnego stopnia."

#50 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 17 sierpień 2014 - 10:10

http://www.gnosis.ar...zt_myslenia.htm

#51 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 19 sierpień 2014 - 11:47

Kocham zycie!

Załączone pliki

#52 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 03 wrzesień 2014 - 11:39

"Kazdy z nas decyduje o reinkarnacji na tej planecie w szczegolnym miejscu i czasie. Dokonalismy wyboru przyjscia tu, aby otrzymac szczegolna lekcje. Lekcje, ktora poprowadzi nas duchowa i edukacyjna sciezka. "

a to urywek z ksiazki, ktora polecam do przeczytania; "Mozesz uzdrowic swoje zycie" Louise L.HAY

#53 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 13 wrzesień 2014 - 16:38

"Jestem wdzieczny za wszystko, co wystapilo w zyciu, bo wlasciwie tylko dzieki temu jestem tym, czym jestem, i z czym sie mniej lub bardziej identyfikuje.

Nie moge wiedziec, czy w przeciwnym razie nie byloby mi cos zabrane; moge byc tylko wdzieczny temu zyciu, poniewaz stalem sie Taki dzieki wielkim oraz malym cierpieniom i radosciom mojego zycia.(...)

Niektore rzeczy, ktore czlowiekowi niesie zycie, moga byc przykre, ale w wielu aspektach wyrazanie ubolewania jest wylacznie pomylka.

Bo gdyby nie bylo w zyciu tego, czego sie zaluje, to przeciez czlowiek nie bylby tym, czym jest.

Ostatecznie uczucie, jakie ma sie w stosunku do zycia, redukuje sie do tej wdziecznosci wobec zycia.

Ta wdziecznosc moze byc rowniez wtedy, gdy czlowiek nie jest calkowicie pogodzony ze swoim zyciem, gdy chcialby byc przez zycie bardziej obdarowany.

Lecz mozna byc wdziecznym rowniez wtedy, gdy ktos daje nam male ciasteczko, podczas, gdy oczekiwalo sie w prezencie od niego duzego ciastka.

To, ze oczekiwalo sie duzego ciastka, nie powinno absolutnie utrudniac wdziecznosci.

Mozna wiec powiedziec, ze nasze mniemanie, nasz poglad, iz zycie nam czegos odmowilo, moze byc przeciez blednym pogladem, bo przeciez zycie cos nam przynioslo w roznych okolicznosciach.

Powinnismy rozwijac uczucie wdziecznosci w stosunku do tego, co nam zycie przynioslo.

Gdy jednak z cala powaga rozwinie sie uczucie wdziecznosci- wystarczy sie tylko zastanowic, a od razu sie dostrzeze- to wtedy musi byc wdziecznosc wobec wszystkiego innego.

Jezeli ktos rozwinal kiedykolwiek uczucie wdziecznosci do zycia, to wlasie dzieki wdziecznosci do zycia bedzie doprowadzony do rozpoznania

oraz do przemiany wspomnienia w pelne milosci oddanie w stosunku do niewidzialnych duchowych dawcow zycia."

#54 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 19 wrzesień 2014 - 13:44

"W bezkresie zycia, w krorym jestem wszystko jest doskonale, calkowite i pelne.

Wierze w Moc wieksza ode mnie, ktora przenika mnie w kazdym momencie kazdego dnia.

Otwieram sie na jej madrosc wiedzac, ze jest tylko jedna Inteligencja we Wszechswiecie.

Z tej Inteligencji pochodza wszystkie odpowiedzi, rozwiazania, uzdrowienia, dziela.

Wierze tej Mocy i Inteligencji wiedzac, ze to co mam wiedziec, bedzie mi objawione,

a czegokolwiek bede potrzebowal, przyjdzie do mnie w wlasciwym czasie, przestrzeni i kolejnosci.

Wszystko jest dobre w moim swiecie.!

#55 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 26 wrzesień 2014 - 11:33

"Bez tego nie dojdziemy donikąd. Wielcy mistycy i mistrzowie Wschodu zapytują: Kim jesteś? Wielu ludzi sądzi, że najważniejszym na świecie pytaniem jest: Kim jest Jezus Chrystus? ? Błąd! Wielu sądzi, że jest nim pytanie: Czy istnieje Bóg? ? Źle! Dla wielu będzie to pytanie: Czy istnieje życie pozagrobowe? Źle! Natomiast pytanie: Czy jest życie przed śmiercią? Wydaje się nikogo nie interesować. Zgodnie z moim doświadczeniem ci, którzy tak bardzo emocjonują się i martwią o to i...nne życie, to ci właśnie, którzy nie wiedzą, co zrobić... z tym życiem. Jednym ze znaków przebudzenia jest fakt, że nie dbasz ani trochę o to, co zdarzy się w przyszłym życiu. Nie obchodzi cię to, nie zajmuje. Nie interesuje cię to i koniec.

Czy wiesz, czym jest nieśmiertelność? Sądzisz, że jest to życie, które trwa wiecznie. Ale twoi teolodzy powiedzą ci, że to jest bez sensu, ponieważ taka wieczność oznacza nadal bycie wewnątrz czasu. Jest to tylko czas trwający zawsze. Nieśmiertelność oznacza pozaczasowość, a więc brak czasu. Umysł ludzki nie może tego pojąć. Umysł ludzki może pojąć czas i może jednocześnie mu zaprzeczyć. To, co jest poza czasem, jest także poza naszymi możliwościami zrozumienia. Mistycy mówią nam jednak, że nieśmiertelność jest tu i teraz. Co powiesz na tę dobrą nowinę? Jest już tu, teraz. Ludzie są tacy zmartwieni, kiedy mówię, żeby zapomnieli o swej przeszłości. Są tacy z niej dumni. Albo tacy zawstydzeni. A są jedynie szaleni! Porzućcie ją! Kiedy słyszysz: "Żałuj za swą przeszłość", to zdaj sobie sprawę, że jest to wielka religijna przeszkoda na drodze do przebudzenia. Obudź się! Oto jest właściwy sens żalu. Bynajmniej nie oznacza to: łkaj nad swymi grzechami. Obudź się! Zrozum i przestań płakać. Zrozum! Obudź się!"

Anthony De Mello

#56 Użytkownik nie jest zalogowany   tadeusz 

• PipPipPip

Napisano 26 wrzesień 2014 - 12:36

Jestem za a nawet bardzo za.

#57 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 29 wrzesień 2014 - 19:15

Rudolf Steiner

"Czlowiek widzacy nadzmyslowo nie powinnien sie ograniczac do mowienia o tym tylko takim ludziom,ktorzy rowniez widza juz swiat nadzmyslowy.

Musi on kierowac swe slowa do wszystkich ludzi, bo mowi o rzeczach, ktore obchodza kazdego czlowieka.

co wiecej, wie on dobrze, ze nikt bez znajomosci tych rzeczy nie moze sie stac "czlowiekiem" w prawdziwym tego slowa znaczeniu.!

#58 Użytkownik nie jest zalogowany   tadeusz 

• PipPipPip

Napisano 29 wrzesień 2014 - 20:52

Zeby uslyszec trzebs byc wewnetrznie gotowym.Moze i trzeba mowic ale czy ktos uslyszy ???

#59 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 04 październik 2014 - 13:33

Dołączona grafika

#60 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 23 październik 2014 - 14:32

Rudolf Steiner

(...)"Czlowiek przez to wlasnie wzmocni swoja dusze i wzniesie ja wyzej, gdy zaglebi sie w nia naprawde z miloscia;

wlasnie przez to wzniesie zycie jazni na wyzsze szczeble.

A najcenniejsza rzecza, ktora dusza ma prawo w sobie pokochac, przez co wychowuje sie nie do egoizmu, lecz altruizmu jest prawada.

Prawda wychowuje dusze rozumowa.

Gdy czlowiek chce sie wzniesc wyzej, musi pokonac wlasciwosc duszy, ktora nazywamy gniewem; natomiast prawda ma sie dopiero stac wlasciwoscia duszy, ale musimy ja pokochac wczesniej, zanim ja zdobedziemy.

Wewnetrzne pielegnowanie prawdy jest bezwzglednie konieczne, zeby dusza mogla wznosic sie coraz wyzej.(...)

Udostępnij ten temat:

• 4 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4