Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Heroizm - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Heroizm

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 02 luty 2013 - 09:28

"Heroizm to podstawowa barwa ludzkiej egzystencji.(...)

Wiele w tym życiu musimy. Ale nie musimy czynić zła. A jeśli nawet jakaś siła, jakiś strach, zmusza nas do czynienia zła, to nie zmusi nas do tego, byśmy tego zła chcieli. Tym bardziej nie zmusi nas do tego, abyśmy trwali w tym chceniu. W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie i zacząć wszystko od nowa.(...)

Człowiek doświadcza siebie najgłębiej, gdy czuje, że jest jakąś, nawet dla samego siebie, tajemniczą wartością. (...) Nadzieja to najgłębszy sposób ochraniania owej wartości. Człowiek broni siebie swą nadzieją i swą nadzieją walczy o swą ludzką twarz.(...)

W człowieku są ogromne pokłady heroizmu pod jednym warunkiem: że służy on nadziei. Człowiek jest zdolny do największych ofiar, jeżeli widzi, że to ma sens. Rozwiązania heroiczne są trudne, ale trudne dlatego, że proste, a prostych rzeczy się często nie zauważa."
ks. Jozef Tischner

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Marek 

• Grupa: Moderators

Napisano 02 luty 2013 - 21:31

Inspirujesz Iwonko....

Ja zamieszczę tu parę praw do zmian - bo prawdą jest, że jeśli się chce to nie ma .....

Przed snem... modlitwa

Panie - Ty wiesz lepiej aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary.

Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.

Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym, rozumnym, lecz nie narzucającym się.

Szkoda mi nie pożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale ty Panie wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół.

Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydła abym w lot przechodził do rzeczy.

Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień w miarę jak ich przybywa, a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza.

Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchiwania ich.

Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć ale proszę cię o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi.

Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić.

Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.

Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy to jeden ze szczytów osiągnięć szatana.

Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi Panie łaskę mówienia im o tym.

Alkohol i inne moje uzależnienia dawały mi złudzenie, że wszystko jest w porządku!!!

Nigdy nie wiesz, od czego jesteś uzależniony, dopóki sobie tego nie odmówisz.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 29 grudzień 2013 - 15:41

http://www.youtube.c...e&v=1Z6_KR4IhRQ

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:06

http://www.youtube.c...e&v=81vrYLd0I7k

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 18 luty 2014 - 14:21

"W dzisiejszym swiecie nie wolnosc jest problemem.

Wolnosc juz jest.

Pozostalo pytanie: co zrobic z wolnoscia"

ks. Tischner

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 10 marzec 2015 - 09:52

"Człowiek, może być inny, i w zasady bardziej bogaty;
gdy ma bezcenny - moralny imperatyw..."

J.Piatkowski

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 11 marzec 2015 - 12:57

"Kto chce zrozumieć naturę wiary religijnej, niech będzie przygotowany na spotkanie z prostotą. Trudność rozumienia nie polega bowiem na tym, że wiara jest złożona, a my prości, ale na tym, że my powikłani, a wiara prosta."

Niedawno uczestniczylam we mszy swietej, na ktorej uslyszalam siedem ostatnich mow Jezusa, to te wypowiadane na krzyzu slowa;

• Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. (Łk 23, 34);
  • Zaprawdę, powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze mną w raju. (Łk 23, 43);
  • Niewiasto, oto twój syn; oto twoja matka. (J 19, 26-27);
  • Eli, Eli, lama sabachthani? ("Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?", Mt 27, 46 oraz Mk 15, 34);
  • Pragnę. (J 19, 28);
  • Wykonało się. (J 19, 30);
  • Ojcze, w ręce Twoje oddaję ducha mojego. (Łk 23, 46).

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 17 grudzień 2015 - 14:24

https://youtu.be/wsJ9EtmOsu4

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1