Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Uznaj Nieuleczalność - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Uznaj Nieuleczalność

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel 

• Grupa: Moderators

Napisano 16 maj 2018 - 10:09

Codzienna medytacja
16 MAJA - UZNAJ NIEULECZALNOŚĆ

Warto, abyśmy pamiętali, że mimo, iż nie zażywamy środków zmieniających świadomość, nadal jesteśmy alkoholikami, narkomanami czy lekomanami. Nie ma „byłych” alkoholików – mogą być co najwyżej alkoholicy niepijący. To samo dotyczy innych uzależnień. Choć ten typ schorzenia można na szczęście skutecznie powstrzymać, uzależnienie od środków zmieniających świadomość jest chorobą postępującą, nieuleczalną i śmiertelną. Zza raz przekroczonej granicy nie da się już zawrócić. Czasami zaczynamy racjonalizować jak szaleni i zwodzić siebie, że, na przykład, jeden kieliszek nie zaszkodzi. Albo mówimy o sobie: „Kiedyś byłem alkoholikiem”, oszukując się w ten sposób, że możemy się napić bez niebezpieczeństwa całkowitej utraty kontroli. W naszym przypadku takie zagrywki to prosta droga do rozpaczy, obłędu i śmierci.
Czy wierzę w chroniczność mojej choroby?
Panie, dopomóż mi pamiętać, kim jestem i w czym winienem upatrywać swego wyzwolenia.

W następujący sposób dam dziś wyraz akceptacji swojej choroby:.....................................

Boże, pomóż mi dziś pozostać wolnym od wszelkich uzależnień!

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 20 maj 2018 - 01:43

Oczywiście, że tak. To przecież jest fundament-Kro I. Nie sięgać po tego pierwszego. Wierzę w to od ponad 15 lat.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1