Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Związki Z Osobami Chorymi - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Związki Z Osobami Chorymi

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 15 maj 2018 - 14:41

Mam znajomą, która cały czas szuka związków z jakimiś patologicznymi mężczyznami. Sama się leczy na depresję, podobnie jak jej mama, oraz siostra. Powodem tego jest alkoholizm jej ojca. Ewidentnie tutaj widać, że takie osoby pchają się w związki z alkoholikami lub narkomanami. Nie da się chyba takiej osobie nic wytłumaczyć racjonalnie, bo osoby z rodzin dysfunkcyjnych kierują się na ogół emocjami. Osoba ta wie, że ja nie piję, że długo utrzymuję abstynencję, ale o dziwo jak sama poruszała ten temat, to szybko zaraz go ucinała, bo widziała, że ja mam mocne stanowisko w tej sprawie. Nie ma chyba sensu takiej osobie nic tłumaczyć, mi też kiedyś nikt nic nie potrafił wytłumaczyć. Jej głupi argument to ,,ty nie rozumiesz". A ja własnie to doskonale rozumiem. Bo sam 15 lat temu myślałem tak samo. Tyle że moje rozumienie czy nie rozumienie nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1