Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Jak Radzić Sobie Z Alkoholizmem? - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Jak Radzić Sobie Z Alkoholizmem?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Onaion 

• Pip
  • Grupa: Members

Napisano 16 styczeń 2018 - 11:46

Witam wszystkich. Jak wynika z tematu, mam problem z alkoholem. Nie było łatwo mi się do tego przyznać, bo przecież każdy po prostu czasem potrzebuje chwili na relaks… tyle, że jak ten relaks zaczął konsumować wszystko inne… to coś się stało nie tak. Dlatego piszę do Was, jak sobie z nim poradzić?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Sanna 

• Pip

Napisano 16 styczeń 2018 - 16:09

Moja kolezanka swojego czasu mawiała, że ona z alkoholizmem sobie radzi w ten sposób, że wywala pijanego męża za dzrwi, a sama siada z lampką wina na kanapie. Szczerze? Dopóki mnie samej ten problem nie dotknął, to nie wiedziałam, jakie to bezduszne takie żartowanie. Alkoholicy wbrew pozorom strasznie cierpią przez swoją chorobę… W każdym razie, podjąłeś już pierwszy ważny krok, zauważyłeś że masz problem :)

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:24

Niektórym wystarczają mitingi AA, tak jak mi. No i program. Terapia również może dać wiele dobrego, bo można tam poznać mechanizmy choroby. Przede wszystkim trzeba, tak jak to już zrobiłeś, przyznać, że ma się problem przed samym sobą.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   bezniczego2 

• Pip

Napisano 17 styczeń 2018 - 10:39

To fakt, jako, że to choroba zaprzeczeń, to ciężko alkoholikowi się przyznać do tego, że nim jest. Jednak taka dobra rada od bardziej doświadczonego kolegi – nie męcz się z tym sam. W sensie, nie próbuj się sam odzwyczaić. Zazwyczaj skończy się to jeszcze gorzej, bo pojawi się zespół abstynencyjny i po chwili będziesz czuł takie ssanie i żeby załagodzić je, a także ból czy inne objawy, sięgniesz po kieliszek.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Onaion 

• Pip

Napisano 17 styczeń 2018 - 14:42

Nie da się więc samemu z tym walczyć? Szczerz emówiąc myślałem, że mógłbym właśnie zebrać garść porad i… To co mam zrobić?

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Bordowa 

• Pip

Napisano 18 styczeń 2018 - 12:18

Znajdź dobrego terapeutę. A najlepiej to znajdź cały ośrodek terapii uzależnień, tym bardziej, że są naprawde dobre miejsca, gdzie można przejść terapię alkoholową Chociażby w Poznaniu na ulicy Spławie masz bardzo dobry ośrodek. Okolica jest urocza i sprzyja przemyśleniom, więc ja na Twoim miejscu bym się nie wahała.

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Onaion 

• Pip

Napisano 18 styczeń 2018 - 16:17

Mówicie ośrodek? A na co tam mogę liczyć?

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel 

• Grupa: Moderators

Napisano 19 styczeń 2018 - 10:22

Wyświetl postUżytkownik Onaion dnia 18 styczeń 2018 - 16:17 napisał

Mówicie ośrodek? A na co tam mogę liczyć?

Moim zdaniem nie ma trzeźwości w samotności. Zepsuty zegarek sam się nie naprawi, trzeba go oddać do mechanika. Z zepsutym samochodem podobnie. Terapia stacjonarna to taki przegląd generalny i program naprawy na przyszłość, instrukcja jak obsługiwać siebie, żeby nie wrócić do picia, nie niszczyć swojego życia.
Polecam terapię w PCTU Koninki, choć z tego co wiem, trudno tam teraz o miejsce.
Zadzwoń, porozmawiaj z terapeutą - to bezpieczna forma kontaktu :)

http://terapie.net.pl/

http://terapie.net.pl/kontakt.html

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   bezniczego2 

• Pip

Napisano 19 styczeń 2018 - 11:42

Akurat znam wspomniane przez koleżankę miejsce. Więc przede wszystkim na to, że zaopiekują się Tobą. Nie będą patrzyć na Ciebie z góry, że jesteś alkoholikiem, tylko podejdą do Ciebie jako do osoby, która potrzebuje pomocy. I to myślę już jest dość optymistyczne. Po drugie, to doskonała kadra medyczna, która czuwa nad odtruwaniem organizmu, więc przechodzisz detoks dużo łagodniej. No i świetni terapeuci, którzy poprowadzą Cię przez terapię grupową, jak i indywidualną. Więcej szczegółów masz tu alkoholterapia.pl Naprawdę, szkoda tracić życie na picie. A i jeszcze jedna rzecz. Jeśli masz rdzinę, to podejrzewam, że im też się przyda terapia. Jest coś takiego jak zespół współuzależnienia. Ja Ci tego tłumaczyc nie będę, bo mógłbym coś pokręcić. Najlepiej zgłoś się od razu tam.

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 19 styczeń 2018 - 19:24

AA to bardzo dobre rozwiązanie, a terapia daje wspaniałą możliwość na zapoznanie się z mechanizmami choroby.

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   KoloSalNy 

• Pip

Napisano 21 marzec 2018 - 12:27

AA tak, ale tylko wtedy gdy uzależniony jest świadomy swojej choroby.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1