Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : A Jak Wy Trafiliście Na Terapię Z Uzależnień? - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

A Jak Wy Trafiliście Na Terapię Z Uzależnień?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Onaion 

• Pip
  • Grupa: Members

Napisano 14 grudzień 2017 - 15:23

Cześć wszystkim. Chciałbym się dowiedzieć od osób które wyszły z alkoholizmu i leczyły się w ośrodkach jak to się u was zaczęło? Kto wam zalecił terapię i co przeważyło że się zdecydowaliście?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel 

• Grupa: Moderators

Napisano 15 grudzień 2017 - 09:49

Wyświetl postUżytkownik Onaion dnia 14 grudzień 2017 - 15:23 napisał

Cześć wszystkim. Chciałbym się dowiedzieć od osób które wyszły z alkoholizmu i leczyły się w ośrodkach jak to się u was zaczęło? Kto wam zalecił terapię i co przeważyło że się zdecydowaliście?

Ja nie miałem tego szczęścia, żeby przejść terapię w ośrodku stacjonarnym, ale przez ponad rok regularnie raz w tygodniu zgłaszałem się w poradni odwykowej na wizycie, biorąc też udział w cotygodniowych sesjach indywidualnych z psychologiem i spotkaniach grupowych, a ponadto często uczestniczyłem w spotkaniach w klubie abstynenta. Ale najważniejszą rolę w moim dalszym trzeźwieniu zdecydowanie odegrała wspólnota Anonimowych Alkoholików: regularne mityngi, potem służba na rzecz innych, praca nad poznawaniem programu, literatury AA, wreszcie praca ze sponsorem. Nadal codziennie dbam o swoją chorobę poprzez codzienne poranne medytacje, aktywny udział w życiu wspólnoty jak i pracę ze sponsorowanymi (mam obecnie dwóch "podopiecznych", którym pomagam zgłębiać program).

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Sanna 

• Pip

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:33

U mnie, a w zasadzie u mojego chłopaka to bylo tak że znalazłam w internecie forum o problemach z uzależnieniem i porozmawiałam z nim o tym. Za pierwszym razem przerodziło się to w awanturę ale wałkowałam temat do skutku aż w końcu zgodził się spróbować. W porównaniu do historii innych ludzi poszło lajtowo ale i tak nie było to dla mnie łatwe.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Bordowa 

• Pip

Napisano 15 grudzień 2017 - 14:14

Jak ktoś bliski pomaga to zawsze jest łatwiej. Po rozwodzie zostałem sam i nawet nie wiem kiedy okazało się że nie za bardzo mogę przestać pić. Na pierwszy ogień poszły fora a stamtąd trafiłAm na strone terapie-uzaleznien.com.pl i dalej już wszystko potoczyło się jakby samo. Zadzwoniłam do ośrodka, później tam pojechałam żeby zobaczyć no i się zapisałam. Bałam się i wiele razy do głowy przychodziło mi żeby odpuścić ale zaufałam autopilotowi, przestałam myśleć i zacząłam skupiać się tylko na leczeniu. Dałam rade wiec i Ty sobie poradzisz.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Sanna 

• Pip

Napisano 15 grudzień 2017 - 16:39

Podziwiam, mało jest dziś ludzi z takim samozaparciem.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Bordowa 

• Pip

Napisano 18 grudzień 2017 - 10:52

Dzięki, ale to dopiero początek układania życia na nowo. Teraz staram się przekonać do siebie dzieciaki i męża. Mam nadzieje ze cos z tego bedzie.

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Onaion 

• Pip

Napisano 18 grudzień 2017 - 13:50

A co zaważyło że się zdecydowałaś? Jeden czynnik jakbyś mógła podać?

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Bordowa 

• Pip

Napisano 18 grudzień 2017 - 16:52

Chyba to jak się zgubiłam na osiedlu i musiałam spać w piwnicy. Przyjechała straż miejska i skończyłam na wytrzeźwiałece. Myslalam wtedy o rodzinie i cos we mnie peklo.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1