Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Spójrz Wstecz - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Spójrz Wstecz

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Moderators

Napisano 12 sierpień 2017 - 07:09

12 sierpnia
SPÓJRZ WSTECZ
Najpierw spoglądamy w przeszłość i staramy się ujawnić przed sobą popełnione błędy; następnie podejmujemy energiczną próbę naprawy wyrządzonych krzywd.
12 Kroków i 12 Tradycji, str. 78
Jako uczestnik nowej dla mnie i ekscytującej podróży, jaką jest zdrowienie w AA, doświadczyłem spokoju umysłu; moim oczom zaś ukazał się horyzont ostro zarysowany i rozświetlony światłem, a nie, jak dotąd, niewyraźny i przyćmiony. Przegląd dawnego życia- którego dokonałem, aby odkryć, jakie popełniłem błędy - wydawał się zadaniem uciążliwym i niebezpiecznym. Gdy przystanąłem ,by spojrzeć wstecz, poczułem dojmujący ból Obawiałem się, że mogę się potknąć i upaść. Czy nie dałoby się po prostu zapomnieć o całej tej przeszłości i żyć tylko dużo przyjemniejszą teraźniejszością? Uzmysłowiłem sobie jednak, że ludzie, których kiedyś skrzywdziłem, zagradzają mi drogę do pogody ducha. Musiałem poprosić Boga o odwagę potrzebną do stawienia czoła ludziom, którzy wciąż nękali moje sumienie - do rozpoznania wywoływanego przez nich we mnie poczucia winy i do uporania się z nim. Musiałem przyjrzeć się wyrządzonym przez siebie szkodom i stać się gotów zadośćuczynić za nie.Dopiero gdy tego dokonałem, mogłem na nowo podjąć swoją duchową podróż.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 14 sierpień 2017 - 01:50

Kroki mówiące o zadośćuczynieniu to jeszcze dla mnie coś, czego nie dokonałem. Natomiast na dzień dzisiejszy staram sie po prostu nie wydłużać listy osób, które skrzywdziłem. W realizacji tych kroków co do niektórych osób przeszkadza mi uraza, bo często krzywdziłem, gdyż sam byłem krzywdzony. Od tego są poprzednie kroki, mówiące o gotowości.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1