Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Zdwojenie Wysiłków - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Zdwojenie Wysiłków

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Moderators

Napisano 10 sierpień 2017 - 08:13

10 sierpnia
ZDWOJENIE WYSIŁKÓW
W pewnym stopniu wysiłek ten/przegląd krzywd/został już raz podjęty przy obrachunku moralnym, ale teraz nadeszła pora, by podjąć go na nowo ze zdwojoną energią, aby w pełni zorientować się, ile osób zostało skrzywdzonych i w jaki sposób.
12 Kroków i 12 Tradycji, str. 78
Nieprzerwanie wzrastając w trzeźwości, staję się coraz bardziej świadomy siebie jako wartościowej osoby. Dzięki temu procesowi również w innych umiem dostrzec takie osoby, co z kolei pomaga mi uświadomić sobie, że to właśnie są ludzie, których skrzywdziłem w okresie picia. Nie tylko opowiadałem kłamstwa – opowiadałem kłamstwa o konkretnej osobie. Nie tylko oszukiwałem - oszukiwałem konkretnych ludzi. Te z pozoru bezosobowe działania były w istocie obrazą o charakterze osobistym, ponieważ dopuszczając się ich, krzywdziłem ludzi - i to wartościowych. Aby cieszyć się spokojną trzeźwością, muszę uporządkować swoje sprawy z ludźmi, których skrzywdziłem.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 14 sierpień 2017 - 01:46

Aby trzeźwienie przyniosło pozytywne efekty, muszę włożyć w nie trochę wysiłku. Muszę regularnie uczęszczać na mitingi, powinienem włączyć sie w życie wspólnoty poprzez służbę, powinienem sponsorować.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1