Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Torebka W Życiu Kobiety - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Torebka W Życiu Kobiety

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 08 marzec 2016 - 09:28

"Wbrew teoriom niektórych eudajmonistów w ogóle szczęśliwych kobiet nie ma, a to z tej prostej przyczyny, że na całym świecie nie ma takiej ilości torebek, która mogłaby zaspokoić raz na zawsze "torebkowy" głód kobiety. Bo kobieta musi mieć torebkę nie tylko na każdą okazję, ale i na każdą półokazję, na rodzaj okazji, na to, co okazją nie jest, ale może być przy sprzyjających okolicznościach. Oto przykład: Osobnik Q. i kobieta A. rozmawiają ze sobą. Ona... ma czerwoną torebkę. Nagle osobnika Q. szlag trafia na miejscu. Oczywiście, że przy tego rodzaju okazji torebka kolorowa jest do niczego i należy mieć w pogotowiu torebkę czarną z gustownymi piszczelami na krzyż.
Dramat niektórych kobiet polega na tym, że odpowiedni faceci nie opracowali jeszcze wzorów torebek takich, jak: "do wanny" (na gąbkę, mydło i nieprzemakalne fotografie eks-mężów, które b. przyjemnie można oglądać i całować, pluszcząc się w wodzie); "na rozstanie": jest to torebka z wyszytym motylkiem oraz dyskretnie wszytą cegłą. Taka torebka spuszczona na głowę blond długo zostaje w pamięci niewiernego mężczyzny. I jeszcze jedna nie wymyślona dotychczas torebka - torebka dla noworodków płci żeńskiej, którą lekarz dyżurny, natychmiast po połogu, przewiesza noworodki płci żeńskiej przez ramię. Albowiem ostatnie badania wykazały, że ryki i płacze parogodzinnych kobiet są właśnie wywołane brakiem torebki.
Już Szadurski powiedział, że mężczyzna ma kieszenie, a kobieta torebkę. I w tej torebce nosi wszystko począwszy od legitymacji, a kończąc na kluczach, które do niczego nie pasują, i cytatach z ulubionego poety, które pasują na każdą okazję.
Kobieta bez torebki to jest coś, co w ogóle nie istnieje."

K.I. Gałczyński

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel 

• Grupa: Moderators

Napisano 08 marzec 2016 - 11:23

Serdeczne życzenia Iwono z okazji Święta Kobiet :)

A propos torebek, to kilka lat temu japońscy konstruktorzy wyprodukowali prototyp torebki damskiej, w której po otwarciu zapala się światło (jak w lodówce;) )
Podobno był to hit rynku japońskiego, ale z tego co wiem, nie dotarł niestety do Polski...

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 08 marzec 2016 - 15:20

Majkel, dziekuje za zyczenia.
Dzien Kobiet, piekna okazja do skladania zyczen paniom.
Mnie zawsze wprawialo w rozbawienie, gdy kiedys, dawno temu- jeszcze w ubieglym stuleciu i innej orientacji politycznej dostawalam, w "tym szczegolnym dniu" gozdzika albo tulipana.
Oczywiscie w moim zakladzie pracy.
Tam przezacny dyrektor gromadzil panie w swoim gabinecie i wreczal kwiatki, albo tez rajstopy.
Pozniej ciasteczka, kawusia, koniaczek... coz to byly za czasy?
Ach, PRL!

Podswietlane torebki; to musi byc cos wspanialego!

Moja najnowsza, niestety nie ma swiatelka, ale bardzo ja lubie.
Jest przepiekna i unikalna.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 09 marzec 2016 - 00:34

Te torebki to wprawianie się w dobry stan za pomocą rzeczy materialnych. Ja od roku kupuję różne materiały, i daję do krawca, który szyje mi XIX stroje. Już mam 2 kamizelki, ale kolejna musi być czerwona, aby pasowała do ciemnozielonych spodni, które własnie jutro mam odebrać. mam tez kolekcję starych kapeluszy, wstążek pod szyję, szelek... Ale jest to po prostu hobby, stać mnie na to. Znam jednak to uczucie nienasycenia-dopiero odbieram spodnie, a już myślę, co by uszyć do nich, by upodabniać się do ludzi z XIX wieku. Stroje te to stroje sceniczne, najdroższe są buty na miarę, i tu też jest problem, bo było tych fasonów trochę....;)

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1