Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Blisko, Coraz Bliżej... - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Blisko, Coraz Bliżej...

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Majkel 

  • Grupa: Moderators
  • Postów: 1327
  • Rejestracja: 16-październik 14

Napisano 13 lipiec 2015 - 07:06

Ilość ofiar dopalaczy nieustannie rośnie, zatacza coraz szersze kręgi, jest coraz bliżej każdego z nas:

Do szpitala w Brzesku trafił 16-latek, który zatruł się dopalaczami. Kilka dni wcześniej dopalaczami zatruły się kolonistki przebywające w powiecie limanowskim.
16-latek trafił nieprzytomny do szpitala w Brzesku w nocy z soboty na niedzielę. Chłopak stracił przytomność podczas imprezy z kolegami, na której zażył dopalacz.

Młodzi ludzie spotkali się w lesie, jeden z nich przyniósł zdobyty wcześniej środek odurzający, którym poczęstował znajomych. 16-latek zaraz po jego zażyciu poczuł się źle, po chwili stracił przytomność. Widok złego stanu kolegi przeraził innych uczestników spotkania, którzy uciekli. Na szczęście została tam najmłodsza z osób, która nie przyjmowała żadnych substancji i szybko wezwała pomoc. 16-latek trafił do szpitala, odzyskał już przytomność.

Policja przypomina, że wciąż nie wiadomo, czym są dokładnie dopalacze. Niejednokrotnie stanowią poważne zagrożenie dla życia z uwagi na nieprzewidywalność składu chemicznego. Mylące może być także używanie różnych nazw kamuflujących przez sprzedających - "środki kolekcjonerskie" czy "produkty o magicznej mocy". Niebezpieczeństwo polega tu również na rozmywaniu poczucia winy u sięgających po te substancje - wydaje się im, że nie mają do czynienia z czymś niedozwolonym czy szkodliwym.

Cały tekst: http://krakow.gazeta...l#ixzz3fkG15p97

Udostępnij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych