Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : ,,po Alkoholu" - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

,,po Alkoholu"

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   AndrzejK. 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 12 lipiec 2015 - 13:36

Spędziłem kilka dni w pięknej okolicy, niedaleko Rzeszowa. Chociaż koncert miałem zagrać w sobotę, przyjechałem tam już w środę, aby nacieszyć się trochę przyrodą. Przyjechałem z ludźmi, którzy byli kompletnie nie z mojej bajki, odwykłem od ludzi, u których rozmowa toczy się naokoło alkoholu. @ dni w zasadzie odpocząłem, pochodziłem po okolicy, a gdy przyjechałem zagrać koncert na pole namiotowe, zobaczyłem wielu młodych ludzi, którzy jeździli na deskach, wyglądali na ,,luzaków", i popijali dość ostro. Podobno prawdziwa ,,popijawa" miała się odbyć następnego dnia w sobotę wieczorem, po zjazdach na deskach. I od kilku dni ci ludzi mówili o tym, że w sobotę się opiją.
Zauważyłem dość wyraźnie, jak alkohol jest istotny dla tych ludzi. Wielu z nich z pewnością uzależni się. Zobaczyłem zupełnie inny świat, i poczułem wdzięczność, że nie należę do tego świata. Chyba Ci ludzi nie wyobrażają sobie spędzania czasu inaczej, a ja sobie nie umiem wyobrazić, jak mógłbym tak jak oni spędzać czas. I chociaż to głupie, to pomyślałem że ,,ja piłem inaczej". To prawda. Ale uzależnienie jest zawsze takie samo, niezależnie czy piło się samemu w parku, czy na polu namiotowym.
Zapytałem organizatora, skąd taki pomysł się narodził, aby co roku organizować takie dni, gdzie, owszem, są różne zabawy, jak np jakieś naumachie, ale zwieńczeniem ma być libacja. Odpowiedział, że podobnie jak wszystkie jego najlepsze pomysły, i ten przyszedł po alkoholu.
Zagrałem więc koncert, i z ulgą wróciłem do sąsiedniej miejscowości, gdzie miałem nocleg. Moja muzyka kompletnie tam nie pasowała. Nie wiem, co powodowało organizatorami, że w miejscu gdzie tzw skejci słuchają głośnej, agresywnej muzyki i rapu, zapraszają kogoś, kto gra akustyczne amerykańskie ludowe utwory. Ludzie wprawdzie tam byli dość mili, ale po raz kolejny zauważyłem, że oprócz mojego spokojnego życia, które wiodę sobie od kilku lat, istnieją też inne światy. Czasem mi się wydaje, że młodzi ludzie umyślnie chcą się uzależnić, maja dziwną postawę wobec życia, którą ja też miałem jakieś 13 lat temu.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mal.kaz 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 13 lipiec 2015 - 10:48

Duże zainteresowanie budzą we mnie twoje posty,czytam je z uwagą, aktualne spojrzenie na świat i życie.Cztery dni spędziłem poza domem,w towarzystwie alkoholików, trzeźwych, z całej Polski, nowe spojrzenie na trzeźwienie, kilka Mitingów, nowe doświadczenie.Dni Skupienia i Modlitwy zdrowiejących alkoholików oraz współuzależnionych,wszystko oparte na 12 Krokach Wspólnoty AA,znakomite wykłady Ojców Kapucynów,potwierdzają ,że droga którą wybrałem jest właściwa.Opisanie wszystkiego zajęło by dużo czasu, krótko, wspaniali ludzie,uśmiechnięci,pogodni,życzliwi, cieszący się trzeźwym życiem. Samo miejsce, ZAKROCZYM,urokliwe,zaczarowane, chciałbym tam jeszcze wrócić. Zaczarowane przez tych ludzi, oni tworzą klimat i aurę tego miejsca.To dzięki wspaniałym przyjacielom ze Wspólnoty AA, dane mi było tam być,za co dziękuję Bogu i tym wszystkim przyjacielom.
"Nie daj mi Panie tak spierniczeć,tak się postarzeć i tak skostnieć,
bym poza czubkiem swego nosa,niczego więcej nie chciał dostrzeć.
Nie daj mi Panie tak skapcanieć,tak zobojętnieć i tak zszarzeć,
bym jak w wyblakłe fotografie,spoglądał co dzień w ludzkie twarze.
Nie daj mi Panie tak obrosnąć, w złociste pióra swej próżności,
bym w zaślepieniu swego serca, nic nie rozumiał z Twej miłości.
Nie daj mi Panie tak ogłupieć,jak tylu mędrców naokoło,
przyjdź i Twym palcem Panie,stuknij mnie mocno w głupie czoło." +Kś.Jan Twardowski.
Przypadek,że w tym samym czasie zmieniliśmy miejsce swojego pobytu, nie wierzę w przypadki,Siła Większa to sprawiła,że nie umknął mi żaden Twój post. Pogody Ducha.Dziękuję Przyjaciele. :D

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1