Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Medytacja - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Medytacja

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa: Members

Napisano 20 listopad 2013 - 10:00

„Zajrzyj w siebie! W Twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać.” – Marek Aureliusz

Dzisiejszy temat to właśnie medytacja, czym jest medytacja ? w sumie to tyle ile jest ludzi tyle może być odpowiedzi,...
ale nie jest ważne czym jest, myślę że ważniejsze jest to co daje nam medytacja ! ten piękny stan, stan pełen spokoju, radości, pokoju..

Medytacja pomaga nam poznawać własną istotę od podstaw, zwiększamy naszą czujność, wszystkie wyższe uczucia, emocje budzą się w nas, rozkwitają jak kwiat, cudowny Boski kwiat.

Co jest potrzebne do medytacji ?
Na pewno chęci..
Jest masa technik medytacji ale tak naprawdę każde mają jeden cel, tym celem jest koncentracja na jednej rzeczy, mantrze, oddechu, wyobrażeniu aby zatrzymać bieg myśli, kiedy zatrzymamy bieg myśli wtedy zaczynamy odkrywać to Boskie „Ja”.

Ale też nie powinniśmy za dużo medytować, tracimy wtedy „grunt pod nogami”, musi być równowaga.

Dobrze jest znaleźć tą równowagę, wchodzić w wyższe stany świadomości ale też ważne jest być świadomym tego co się dzieje dookoła nas..

Mam pewną uwagę co do praktyki medytacji dla tego kto chciałby zacząć : Jeśli zaczniesz już nie powrócisz taki sam, nigdy..

Medytacja bardzo zmienia człowieka, praktykując medytacje wraz ze wzrostem świadomości, Energi.. zmienią się nasze nawyki żywieniowe, myślowe, schematy dotyczące różnych sfer życia/postrzeganie tych sfer.. Oczywiście są to same pozytywy no ale każdy może inaczej myśleć ..."
Dołączona grafikaLubię

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwona 

• PipPipPipPipPipPipPip

Napisano 15 styczeń 2016 - 15:24

https://youtu.be/drJNAFwRQHs

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   elmira 

• Pip
  • LocationOlsztyn

Napisano 11 sierpień 2016 - 12:32

O tak, chęci to medytowania są bardzo ważne, bez nich nie ma mowy o udanej medytacji. Przede wszystkim trzeba mieć też otwartą głowę, zdecydować się wejść w głąb siebie i chcieć odpowiedzieć na stawiane sobie pytania. Medytacja może okazać się dla nas czymś wspaniałym, w wielu kwestiach jest w stanie nam pomóc.
podoba mi się: medytacja

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Sanna 

• Pip

Napisano 31 lipiec 2019 - 09:23

Ja stosuję medytację kilka razy w miesiącu... pomaga ona mi się rozluźnić i odstresować.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1