Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Piciorys Kobiety, Alkoholiczki, Lesbijki - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Piciorys Kobiety, Alkoholiczki, Lesbijki

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Ania 

• PipPip
  • Grupa: Members

Napisano 26 czerwiec 2013 - 09:26

Na imię mi Mary i jestem alkoholiczką (lesbijka)
Jestem alkoholiczką. Mam 27 lat. Jestem kobietą. Jestem homoseksualistką. Byłam trzeźwa w cudownej wspólnocie AA przez 17 miesięcy i po raz pierwszy od wielu lat zaczęłam się uśmiechać, śmiać i naprawdę troszczyć o innych.
Po dziesięciu latach picia — życie w horrorze, samotności i rozpaczy, przywiodło mnie pod drzwi pierwszego mitingu AA. W pierwszych kilku miesiącach trzeźwości starałam się postępować według wskazówek; chodziłam na wiele mitingów, przyłączyłam się do jednej z grup i znalazłam sponsorkę, której trzeźwość szanowałam. Ale w całym tym czasie żyłam w lęku ze swoją chorobą alkoholową. Ten lęk doprowadził mnie tak blisko pierwszego kieliszka, że stwierdziłam, iż nigdy nie zdołam osiągnąć trzeźwości, której rozpaczliwie potrzebowałam i chciałam. Stałam się nieufna wobec przyjaciół z AA. Moje lęki wydawały się większym problemem, niż mój alkoholizm. W końcu usłyszałam, jak prowadzący pyta: „Czy jesteście gotowi
zrobić wszystko, aby osiągnąć trzeźwość?" Czy ja jestem gotowa? Kto zrozumie moją sytuację? Komu mogę zaufać? Zdesperowana poszłam do mojej sponsorki. Spłakana, spocona, rozdygotana, z bólem — powoli wydobyłam z siebie słowa, których nienawidziłam. Usiadłam oczekując na zdanie lub spojrzenie wyrażające potępienie.
Sponsorka po prostu się uśmiechnęła i powiedziała, że jest taką samą alkoholiczką jak ja, i dlatego może, i wie jak mi pomóc. Każdego wieczora dziękuję mojej Sile Wyższej za ten Program, który uratował mi życie, Program „zasad przed sprawami osobistymi". „Jedynym wymogiem przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia" — mówi nasza Trzecia Tradycja i dla każdego, kto potrzebuje pomocy, znajdzie się tutaj miejsce. Jest tu miejsce i dla mnie. Myślałam, że w tym świecie nie mam gdzie zwrócić się o pomoc. Ale dzięki AA odnalazłam drogę do pełnego i szczęśliwego życia.
Nie ma rzeczy niemożliwych

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1