Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum : Tabletki Ekstazy - Pomoc: Alkoholizm, Lekomania, Narkomania; Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Tabletki Ekstazy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Aska Kozle 

• PipPip
  • Grupa: Members
  • LocationKędzierzyn-Koźle

Napisano 29 lipiec 2011 - 05:12

Zagrożenie ze strony narkotyków syntetycznych, do których zalicza się ekstazy, amfetaminę czy LSD, wzrasta z dnia na dzień.

Mimo, że w przeliczniku na całą populację ilość spożywania tych środków nadal jest stosunkowo mała, to nie ulega wątpliwości, że ich liczba wśród młodzieży wzrasta w zastraszającym tempie.

EKSTAZY to środki halucynogenne i stymulujące, łączące w sobie właściwości amfetaminy i meskaliny.

Ich dostępność jest powszechna, a jeszcze 20 lat temu środek ten był legalny na całym świecie.

Obecnie na rynku można znaleźć około 150 rodzajów ekstazy.
Są to różnokolorowe tabletki, które opatrzone są różnymi nazwami lub symbolami.

Przyrządzenie tabletek nie wymaga specjalnego przygotowania, gdyż składniki, z których robi się te narkotyki syntetyczne są ogólnie dostępne. Wykrywalność laboratoriów z ekstazy również jest bliska niemal zeru, stąd też problem jedynie narasta, a jego opanowanie wydaje się być niemal niemożliwe.

Objawy zażywania

Średnio po około 30 minutach od zażycia ekstazy u zażywającego można odnotować podwyższone ciśnienia krwi, wzrost szybkości bicia serca oraz oddechu.
Z reguły objawy te utrzymują się nawet do 8 godzin. Po tym okresie u większości osób pojawia się:
• zmęczenie,
• bóle mięśni,
• senność, ( choc nie zawsze. Ja miałam zawsze problemy z zasnieciem. Mimo zmeczenia i oslabienia nie moglam spać)
• zmienność emocjonalna.

Te efekty mogą utrzymywać się nawet do dwóch dób po zażyciu środka.

Jeżeli dana osoba często zażywa ekstazy wówczas może grozić jej stałe obniżenie koncentracji, bóle głowy, odwodnienie organizmu, depresja, poczucie niepokoju

Częstym objawem przyjmowania przez dłuższy czas pigułek ekstazy jest, m.in.:
• osłabienie mięśni z powodu obniżenia poziomu potasu i magnezu w organizmie;
• niewydolność nerek;
• objawy odstawienia (charakterystyczne dla narkomanów).

Ekstazy podobnie jak LSD wprowadzaja w stan eufori i stan w ktorym wszystko wydaje sie piekne. Człowiek czuje sie "wolny" od wszystkiego.
Mimo tego (jak pisalam wczesniej)ze czesto "zejscie" trwa nawet dwie doby i jest wedlug mnie duzo gorsze niz np. po amfetaminie chetnie i bez zastanowienia siega sie poraz kolejny po ekstaze.

Jak dla mnie ekstazy byly na drugim miejscu zaraz po LSD najbardziej "porzadanym" narkotykiem.
Pamietaj, jaki pokój może byc w ciszy.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mmacu 

• Grupa: Moderators

Napisano 05 sierpień 2011 - 01:10

Wyświetl postUżytkownik Aska Kozle dnia 29 lipiec 2011 - 05:12 napisał

Zagrożenie ze strony narkotyków syntetycznych, do których zalicza się ekstazy, amfetaminę czy LSD, wzrasta z dnia na dzień.

Mimo, że w przeliczniku na całą populację ilość spożywania tych środków nadal jest stosunkowo mała, to nie ulega wątpliwości, że ich liczba wśród młodzieży wzrasta w zastraszającym tempie.

EKSTAZY to środki halucynogenne i stymulujące, łączące w sobie właściwości amfetaminy i meskaliny.

Ich dostępność jest powszechna, a jeszcze 20 lat temu środek ten był legalny na całym świecie.

Obecnie na rynku można znaleźć około 150 rodzajów ekstazy.
Są to różnokolorowe tabletki, które opatrzone są różnymi nazwami lub symbolami.

Przyrządzenie tabletek nie wymaga specjalnego przygotowania, gdyż składniki, z których robi się te narkotyki syntetyczne są ogólnie dostępne. Wykrywalność laboratoriów z ekstazy również jest bliska niemal zeru, stąd też problem jedynie narasta, a jego opanowanie wydaje się być niemal niemożliwe.

Objawy zażywania

Średnio po około 30 minutach od zażycia ekstazy u zażywającego można odnotować podwyższone ciśnienia krwi, wzrost szybkości bicia serca oraz oddechu.
Z reguły objawy te utrzymują się nawet do 8 godzin. Po tym okresie u większości osób pojawia się:
• zmęczenie,
• bóle mięśni,
• senność, ( choc nie zawsze. Ja miałam zawsze problemy z zasnieciem. Mimo zmeczenia i oslabienia nie moglam spać)
• zmienność emocjonalna.

Te efekty mogą utrzymywać się nawet do dwóch dób po zażyciu środka.

Jeżeli dana osoba często zażywa ekstazy wówczas może grozić jej stałe obniżenie koncentracji, bóle głowy, odwodnienie organizmu, depresja, poczucie niepokoju

Częstym objawem przyjmowania przez dłuższy czas pigułek ekstazy jest, m.in.:
• osłabienie mięśni z powodu obniżenia poziomu potasu i magnezu w organizmie;
• niewydolność nerek;
• objawy odstawienia (charakterystyczne dla narkomanów).

Ekstazy podobnie jak LSD wprowadzaja w stan eufori i stan w ktorym wszystko wydaje sie piekne. Człowiek czuje sie "wolny" od wszystkiego.
Mimo tego (jak pisalam wczesniej)ze czesto "zejscie" trwa nawet dwie doby i jest wedlug mnie duzo gorsze niz np. po amfetaminie chetnie i bez zastanowienia siega sie poraz kolejny po ekstaze.

Jak dla mnie ekstazy byly na drugim miejscu zaraz po LSD najbardziej "porzadanym" narkotykiem.

Nareszcie czytam i wiem o co biega. Super, że to widzisz. Jeśli się wie to świadome życie jest tuż tuż, ale samo nic się nie zmieni. Wiedzieć a nie korzystać to głupota. Wiedzę po to się gromadzi, aby z niej korzystać!!!

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1